5x Majster Slovenska

Tipos SBLV šlágri kola privítame Rytierov

23. decembra 2023

Niké SBL má dnes na programe predvianočné 19.kolo, v ktorom privítame na domácej palubovke Spišských Rytierov.

Náš dnešný súper sa dlhodobo /podobne ako náš tím/ trápi s chorobami a absenciami, jeho výkony a hlavne výsledky sú však zatiaľ v tejto sezóne ako na hojdačke. Niekoľko skvelých výkonov zatienili neočakávané zaváhania a tak sú Spišiaci po polovici súťaže na piatom mieste tabuľky s bilanciou 8-8. Po poslednom domácom zaváhaní proti Handlovej prišli navyše o Československý pohár a ešte pred zápasom aj o Lautara Lopeza, ktorý nečakane opustil tím. Napriek tomu sú ale Rytieri stále považovaní za jedného z najväčších konkurentov nášho tímu v boji o titul, čo budú chcieť potvrdiť určite aj dnes v Leviciach. „Levice v ostatnom kole prekvapivo zaváhali a určite si budú chcieť napraviť doma chuť. Nečaká nás teda nič ľahké, očakávam, že v tomto predvianočnom čase ich príde podporiť plná hala. My sme mali týždeň voľna, chlapci poctivo trénovali, tak verím, že sa to na palubovke prejaví. Musíme dodržiavať svoj herný plán a len 40 minút koncentrovaneho výkonu môže viesť k úspechu,“ myslí si asistent trénera Erich Korfanta.

Náš tím ukončil šesť zápasovú víťaznú sériu nečakaným zakopnutím v Lučenci. Okrem dlhodobých maródov absentovali v zápase aj ďalší hráči, navyše zápas nedohral ani Boris Bojanovský. Ten je už ale v poriadku a práve jeho súboje s hosťujúcim Fusekom bývali často ozdobou vzájomných duelov oboch tímov. Patrioti chcú dnes odštartovať novú úspešnú sériu. . „V sobotňajšom zápase sa chceme ‚pomstiť‘ Spišskej za prehru u nich doma. Tiež sa už túto sobotu snažíme naštartovať našu víťaznú sériu,“ vyhlásil Rob Howard.

Levičanov by dnes mala hnať dopredu plná hala. Vstupenky sa predávali dobre už v predpredaji, pokladne sa dnes otvárajú tradičnej hodinu pred zápasom o 17.00. Vstupenky si môžete ešte stále zakúpiť aj online tu. Na parkovanie využite odstavné plochy vedľa futbalového štadióna, alebo pri OC Tesco.

V polčasovej prestávke nás čaká Vianočné vystúpenie tanečnej formácie Junilev, chýbať nebude ani upratovacia čata Cloetty, či množstvo darčekov pre fanúšikov, ktorí sa zapoja do zdieľačky na facebook stránke Patrioti Levice.

Otvorený bude aj fanshop, kde môžete pre svojich najbližších nájsť darček na poslednú chvíľu. Za každý nákup vo fanshope dostanete kalendár s tímom Patriotov zdarma.