5x Majster Slovenska

InéLevičania sa dnes postavia španielskemu veľkoklubu

15. októbra 2024

Levickí Patrioti nastúpia dnes o 19.00 hod. na domácej palubovke proti španielskemu gigantovi Casademont Zaragoza v 2. kole európskeho pohára FIBA.

O našom súperovi sa toho už popísalo dosť. Tím, ktorý obsadil v najlepšej lige v Európe v minulej sezóne 12. miesto, v lete poriadne posilnil svoj káder s cieľom dostať sa do play-off Ligy Endesa a v Európe bojovať o víťaznú trofej. Tím s obrovskými skúsenosťami, veľkou kvalitou a širokou rotáciou pricestoval do Levíc v pondelok podvečer. Hráči a realizačný tím sa ubytovali v hoteli Astrum a dnes doobeda si vyskúšajú novú palubovku a koše v Haleon aréne. Na dnešný duel sa Zaragoza naladila víťazne, v nedeľu zdolala na domácej palubovke Joventut Badalona 96:95 po predĺžení.

Náš tím toľko šťastia v koncovke na Spiši nemal. Po veľmi slabom výkone v prvom polčase, v tom druhom Patrioti mohutne finišovali a nechýbalo veľa, aby za 18 minút otočili zápas z 25 bodového mínusu. Strela, ktorá mohla zápas rozhodnúť z rúk Aatu Kivimakiho sa žial vytočila z obruče a ani následná dorážka Borisa Bojanovského neskončila v koši. Levičania ukázali v druhom polčase svoju lepšiu tvár, na ktorú by chceli nadviazať aj dnes. Čaká ich však súper inej výkonnostnej kategórie, ktorý dokáže potrestať každé jedno zaváhanie. Rovnako však, ako na Spiši, dnes bude dôležité, aby tím, za každého stavu nestrácal sebavedomie a bojoval až do konca. Pre mnohých hráčov to bude zápas, aký ešte nikdy nehrali, bojazlivosť a prílišný rešpekt, ale treba vymeniť za odvahu a bojovnosť.

Záujem o zápas je veľký, stále je v predaji okolo dvesto miest na sedenie a ďalšie na státie. Ak sa chcete vyhnúť čakaniu v rade pri pokladniach, zakúpte si vstupenku v predpredaji cez aplikáciu Patriotov, alebo online po kliknutí tu. Navyše je vstupenka v predpredaji o euro lacnejšia.

V polčasových prestávkach nás čaká vystúpenie tanečnej formácie Unlimited z Levíc, v polčase si medzi sebou zahrajú aj mladí hráči ŠBK Junior Levice.

ZOBER SVOJU BANDU NA BASKET – v rámci nášho dlhodobého projektu, sme sa rozhodli umožniť zľavnený vstup mladým fanúšikom aj na tento výnimočný duel. Podmienkou je vek do 18 rokov a zakúpenie minimálne 3 ks vstupeniek (sektor na státie) priamo v pokladni pred zápasom. Tieto vstupenky budú v cene 5,- Eur za kus.

PARKOVANIE – Parkovisko vedľa športovej haly bude pre verejnosť zatvorené! Vstup naň bude umožnený iba organizátorom zápasu, pozvaným hosťom a majiteľom VIP permanentiek. Na parkovanie využite odstavné plochy vedľa futbalového štadiónu (Podjavorinská ulica), alebo OC Tesco.