5x Majster Slovenska

Európske poháreKalev zastavil náš sen o Lige Majstrov

20. septembra 2024

Levickí Patrioti nezvládli semifinálovú bitku proti Kalevu a po osembodovej prehre cestujú z Antalye domov.

Prvý nepríjemný moment prišiel pre Levičanov ešte pred zápasom. Roztrhnutá šľacha na prste Karla Gambleho musela ísť pod nôž a žlto-zelení sa museli zaobísť bez svojho pivota.

Po vyrovnanom úvode dokázali súper odskočiť  na deväťbodové vedenie, ktoré v druhej desaťminútovke ešte narastalo. Po dvadsiatich minútach viedli „Estónci“ 44:31. Patrioti nechceli pustiť šancu na finále len tak z rúk. Paradoxne ich v tretej desaťminútovke naštartovala nepresná a veľmi slabá rozhodcovská trojica, ktorá svojimi chybami dvíhala zo sedačiek fanúšikov. Levičania dokázali stiahnuť 17-bodové vedenie Kalevu v priebehu pár minút na rozdiel 3 bodov a to mali ešte tri strelecké pokusy na vyrovnanie, ktoré v koši neskončili. Paradoxne nás v zápase zakaždým trestali naši ex-hráči Kaukiainen a Kurbas. Obaja triafali z poza trojbodového oblúku takmer neomylne a vždy keď sa zdalo, že môžeme zápas obrátiť na našu stranu, trestali nás košom. O obrat v zápase sme bojovali až do úplného konca a hráči nechali na palubovke všetku energiu. Na obrat to však nestačilo a z kvalifikačným turnajom sa lúčime v semifinále.

BC Kalev/Cramo – Patrioti Levice 84:76 (23:14, 21:17, 17:18, 23:27)

Kalev: Kaukiainen 24, Kurbas 20, Suurorg 11

Levice: Jelks 18, Terins 16, Nichols 15, Bojanovský 9, Abrhám 3 (Pažický 9, Kivimäki 5, Krajčovič 1, Mäntynen 0)

TH: 24/17 – 12/9, Fauly: 18 – 21, Trojky: 11 – 11,

Rozhodovali: Krejič (Slov.), Aunkrogers (Lot.), Velikov (Bul.), 100 divákov

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Veľmi ťažko sa mi to hodnotí. Nemali sme dobrý vstup, prvá štvrtina nebola z našej strany dobrá, Kalev si vytvoril náskok. Klobúk dole pred nami, že sme dokázali v tretej a štvrtej štvrtine stiahnuť vždy na taký rozdiel, že sa rozhodovalo v jednom útoku alebo v obrane. Vo veľmi dôležitých a ťažkých momentoch prišli veľké strely, či Kaukiainena alebo Kurbasa, ktoré nás vždy ako keby zaklincovali a dali ako keby späť náskok do rúk súperom. V momentoch, keď sme sa dotiahli, tak im padli strely, ale to je basketbal. Bol to hrateľný zápas, to teraz mrzí.“